PD55003S-E
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
PD55003S-E
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Voltage - Rated : 40 V
Package : Tube
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : PowerSO-10RF (Straight Lead)
Voltage - Test : 12.5 V
Mfr : STMicroelectronics
Frequency : 500MHz
Gain : 17dB
Package / Case : PowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Current - Test : 50 mA
Power - Output : 3W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 2.5A
Base Product Number : PD55003
Description : FET RF 40V 500MHZ PWRSO10
Stock : In Stock
Contact Now
RF Mosfet 12.5 V 50 mA 500MHz 17dB 3W PowerSO-10RF (Straight Lead)