SMAJ48A-TR
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMAJ48A-TR
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 400 W
Package / Case : DO-214AC
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 100 V
Breakdown Voltage : 53.3 V
Series : SMAJ48
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 48V Unidirect