SMBJ78CA-E3/5B
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBJ78CA-E3/5B
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 126 V
Breakdown Voltage : 86.7 V
Series : SMBJxA
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 78V 5% Bidir