STPS3H100U
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
STPS3H100U
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Ir - Reverse Current : 1 mA
Package / Case : SMB
Packaging : Reel
Series : STPS3H100
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 100 V
Vf - Forward Voltage : 0.68 V
Ifsm - Forward Surge Current : 75 A
If - Forward Current : 3 A
Product : Schottky Rectifiers
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : Schottky Diodes & Rectifiers 100V Vrrm 3A IF Schottky Barrier