RFUH20TF6S
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
RFUH20TF6S
  • 1
Product Category : Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style : Through Hole
Ir - Reverse Current : 100 nA
Package / Case : TO-220-FP-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Peak Reverse Voltage : 600 V
Max Surge Current : 100 A
Packaging : Tube
Configuration : Single
Series : RFUH20TF6S
Recovery Time : 18 ns
Vf - Forward Voltage : 1.8 V
If - Forward Current : 20 A