STTH60W02CW
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
STTH60W02CW
  • 1
Product Category : Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style : Through Hole
Ir - Reverse Current : 100 uA
Package / Case : TO-247
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Peak Reverse Voltage : 200 V
Max Surge Current : 250 A
Packaging : Tube
Series : STTH60W02C
Recovery Time : 200 ns
Vf - Forward Voltage : 1.05 V
If - Forward Current : 60 A