BSM100GP60
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
BSM100GP60
  • 1
Gate-Emitter Leakage Current : 300 nA
Product Category : IGBT Modules
Continuous Collector Current at 25 C : 135 A
Pd - Power Dissipation : 250 W
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Package / Case : EconoPIM3
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Configuration : Hex
Collector-Emitter Saturation Voltage : 1.95 V
Product : IGBT Silicon Modules
Manufacturer : Infineon Technologies
Description : IGBT Modules 600V 100A PIM