FF600R12IS4F
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
FF600R12IS4F
Part Status : Active
Product Category : IGBT Modules
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200V
Current - Collector Cutoff (Max) : 5mA
NTC Thermistor : Yes
Minimum Quantity : 3
Supplier Device Package : Module
Package / Case : Module
IGBT Type : -
Current - Collector (Ic) (Max) : 600A
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 39nF @ 25V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.75V @ 15V, 600A
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Configuration : 2 Independent
Input : Standard
Mounting Type : Chassis Mount
Series : -
Power - Max : 3700W
Manufacturer : Infineon Technologies
Description : IGBT MOD 1200V 600A PRIMEPACK 2